Inwestycje Pasażer

PKP IC i Polregio zwiększają liczbę połączeń między Lublinem a Warszawą, Kielcami i Katowicami

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy pociągów, zwiększy się liczba przejazdów z przystanku Lublin Zachodni do Warszawy, Kielc, Katowic oraz Chełma. Przy nowym peronie zatrzymają się nie tylko pociągi regionalne, ale i dalekobieżne. Stacja, powstała w ramach inwestycji PKP PLK na linii LublinWarszawa, zyska nowe czytelne oznakowanie, oświetlenie i wiatę.

Z peronu Lublin Zachodni każdego dnia odjeżdżać będzie 20 składów PKP Intercity oraz 8 Polregio. pociągi dalekobieżne ułatwią podróże z zachodniej i południowej części Lublina m.in. do Warszawy, Kielc, Katowic i Chełma. Na przystanku zatrzyma się również pociąg „Kiev Express” do/z Kijowa.

– Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. staje się większa dostępność kolei m.in. w województwie lubelskim. Postępują prace na trasie LublinWarszawa, a Lublin Zachodni to jeden z wielu nowych przystanków, które już ułatwiają podróż koleją – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Z przystanku Lublin Zachodni pasażerowie korzystają już od grudnia 2019 roku. Peron wyposażony jest w ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. Szeroka wiata już w części peronu  zapewnia ochronę przed deszczem. Wykonawca w kilkanaście dni ma zakończyć całość prac.

Dojście do przystanku umożliwia przejście podziemne. Przystanek „łączy“ dzielnicę Czuby z centrum miasta. podróże koleją stają się dla mieszkańców alternatywą dla komunikacji drogowej.