Aktualności Inwestycje

PKP Intercity: konduktorzy z nowymi terminalami

Zespoły drużyn konduktorskich mają zostać wyposażone w nowe terminale. Dzięki lepszej funkcjonalności urządzeń usprawniona ma być obsługa pasażerów.

Przewoźnik międzymiastowy zakupił 1250 nowych terminali mobilnych z opcją na dodatkowe 250 sztuk. Urządzenia firmy S&T Poland Sp. z o.o. do końca lutego mają zastąpić dotychczasowe terminale marki Casio. Pozwalają na dostosowywanie systemu do zmian wprowadzanych w kanałach sprzedaży lub wynikających z rozszerzania oferty, kontrolę biletów na kartach bezstykowych, jak również skanowanie biletów kolei ukraińskich.

W skład zestawu dla drużyny konduktorskiej wchodzi: terminal, drukarka i pinpad. W odróżnieniu od dotychczasowych urządzeń funkcjonują w oparciu o technologię bezprzewodową z opcją korzystania z sieci WiFi w pociągach oraz z sieci komórkowej LTE z możliwością aktywnego przełączenia pomiędzy dwoma operatorami.

Terminale Zebra TC77 są lekkie, poręczne, a przy tym odporne na upadek, różnicę temperatur i wilgoć (klasa szczelności IP67), dzięki czemu są przystosowane do pracy w zmiennych warunkach. Wyposażono je w duży wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala oraz system operacyjny Android 8.1.0.

Kompaktowa drukarka BIXOLON SPP-R310 jest lekka (385 g), szybka (maksymalna prędkość druku do 100 mm/sek. przy rozdzielczości 203 dpi) i wytrzymała (IP54, certyfikat upuszczenia z 1,8 m). Bateria zapewnia 24-godzinny czas czuwania i umożliwia ciągły wydruk o długości 253 metrów. Z innymi urządzeniami drukarka może komunikować się przewodowo za pośrednictwem USB i złącza szeregowego, a także bezprzewodowo dzięki WiFi i Bluetooth. Cały zestaw mieści się w poręcznej torbie, co pozytywnie wpływa na komfort pracy konduktorów.

PKP Intercity planuje dalsze unowocześnianie sprzętu kasowego poprzez sukcesywną jego wymianę w kasach biletowych i Centrach Obsługi Klienta. W wyniku przeprowadzonego w 2019 r. dialogu technicznego w roku bieżącym będą kontynuowane działania dotyczące przygotowania postępowania na dostawę nowych elementów wyposażenia. W pierwszym etapie planowany jest zakup sprzętu drukującego.

Dodaj komentarz