Tabor Wydarzenia

PKP Intercity montuje defibrylatory AED we FLIRTACH i w swoich zakładach

W pociągach PKP Intercity zainstalowane zostaną defibrylatory. Urządzenia wkrótce pojawią się w 20 pociągach FLIRT. Do stycznia 2021 r. będą dostępne we wszystkich pojazdach. Zakup defibrylatorów AED został sfinansowany przez PZU.

Fot. PKP Intercity

Aktualnie montowanych jest 26 kompletnych zestawów do defibrylacji AED Plus Zoll z elektrodą CPR D, tj. z elektrodą pediatryczną Pedi-Padz II. Oprócz w pociągach FLIRT, urządzenia pojawią się w siedzibach Zakładów PKP Intercity.

Zakup defibrylatorów AED został sfinansowany z funduszu prewencyjnego PZU. Specjalistyczny sprzęt podniesie bezpieczeństwo zarówno pasażerów podróżujących pociągami PKP Intercity jak i pracowników w Zakładach PKP Intercity, skąd każdego dnia wyprawiane są w trasę pociągi przewoźnika.

Kolej to środek transportu, któremu można zaufać. Nie spoczywamy jednak na laurach i dalej intensywnie pracujemy na to, aby kolej była jednoznacznie utożsamiana z bezpiecznym środkiem transportu. Montaż sfinansowanych przez PZU defibrylatorów AED w 20 pociągach jeżdżących w popularnej kategorii InterCity to kolejny duży krok w tym kierunku – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

 

O systematycznym poprawianiu bezpieczeństwa Polaków mówiła także p.o. prezesa PZU Życie.

– Stawiamy na bezpieczeństwo. Chcemy je zapewnić Polakom, którzy każdego dnia pokonują tysiące kilometrów pociągami PKP Intercity, dbamy także o komfort pracy i ochronę zdrowia pracowników kolei. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia każda sekunda jest na wagę złota. Akcje ratunkową trzeba podjąć natychmiast, nie czekając na przyjazd karetki. Defibrylatory AED są bardzo proste w obsłudze nawet dla laika i w krytycznej sytuacji ratują życie – mówi Aleksandra Agatowska, która pełni obowiązki prezesa PZU Życie.