Pasażer Tabor

PKP Intercity odebrało zmodernizowane wagony restauracyjne

Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu przekazała PKP Intercity 10 zmodernizowanych wagonów restauracyjnych. Wyposażone zostały one m.in. w klimatyzację oraz wzmacniacze sygnału telefonii komórkowej.

Fot. PKP Intercity

Wagony restauracyjne, które wzmocniły flotę PKP Intercity, powstały w wyniku naprawy okresowej na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją przedziałowych wagonów osobowych 145Ab. Za całą operację odpowiedzialna była spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu, z którą w 2019 r. podpisano umowę opiewająca na 61,3 mln zł brutto. Producent będzie odpowiedzialny także za kolejne okresowe przeglądy techniczne wagonów na 3. poziomie utrzymania. Te zostaną wykonane w ciągu kolejnych 18 miesięcy.

Przykładamy ogromną wagę do tego, by podróżowanie naszymi pociągami przebiegało bezpiecznie i komfortowo. Uzupełnienie taboru o 10 nowoczesnych wagonów restauracyjnych pozwoli nam na świadczenie wysokiej jakości usług gastronomicznym – mówi Adam Laskowski, Członek Zarządu PKP Intercity ds. inwestycyjnych.

Czytaj dalej >