Raport z Polski Wydarzenia

PKP Intercity optymalizuje proces zarządzania taborem

PKP Intercity rozwija się cyfrowo. Przedstawiciele największego polskiego przewoźnika pasażerskiego podpisali dziś list intencyjny z Operatorem Chmury Krajowej, najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku, dotyczący opracowania i wdrożenia narzędzia informatycznego w chmurze publicznej służącego do tworzenia harmonogramów technicznej obsługi floty oraz wizualizacji przyszłej dostępności taboru.

Przedmiotem podpisanego listu intencyjnego jest realizacja opracowywanego przez PKP Intercity projektu „Wizualizacja pracy taboru”. Rozwiązanie ma zoptymalizować wykorzystanie taboru oraz określić potrzeby w zakresie okresowych przeglądów technicznych od trzeciego do piątego poziomu utrzymania.

– Silna pozycja rynkowa spółek Skarbu Państwa to oczywiste korzyści dla całej polskiej gospodarki i naszego rynku pracy. Do utrzymywania konkurencyjności wobec innych podmiotów na rynku niezbędne jest inwestowanie w nowoczesne rozwiązania i informatyzację procesów zarządzania. Cieszymy się, że PKP Intercity stale rozwija się w tym kierunku, mając cały czas przed oczami interes pasażera i chęć zapewnienia najwyższej jakości usług. Cieszy również nawiązanie współpracy z Chmurą Krajową, której misją jest przyczynianie się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki – podkreśla Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.