Pasażer

PKP Intercity poprawi komfort podróży na Kujawach i Pomorzu

Więcej połączeń obsługiwanych nowoczesnym taborem i więcej pociągów z Bydgoszczy – to najważniejsze nowości dla województwa kujawsko-pomorskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 13 grudnia 2020 roku

Fot. Wikimedia Commons

Jakie dokładnie zmiany wprowadzi PKP Intercity od połowy grudnia? W nowym rozkładzie jazdy zwiększy się z 50 do 55 liczba pociągów, z których skorzystają mieszkańcy Bydgoszczy.

Nowy rozkład przyniesie również poprawę standardu podróżowania, ponieważ znacząco zwiększy się udział kategorii InterCity (IC) wśród pociągów jeżdżących z i do stolicy województwa. O ile w obecnym rozkładzie pociągi kategorii TLK stanowią większość połączeń, o tyle od 13 grudnia br. składy IC będą obsługiwać już ponad połowę wszystkich połączeń z i do Bydgoszczy. Rosnąca jakość taboru i związany z tym coraz wyższy komfort podróżowania są efektem realizowanego programu inwestycyjnego PKP Intercity.

Pociągi IC Piast i TLK Artus będą kursować w wydłużonych relacjach odpowiednio GdyniaWrocław i GdyniaKatowice, co ułatwi dojazd do Małopolski mieszkańcom Bydgoszczy i Inowrocławia. Kursujący między Olsztynem a Poznaniem skład IC Jeziorak w nowym rozkładzie pojedzie do Wrocławia, zapewniając dodatkowe połączenie Inowrocławia, Torunia, Kowalewa Pomorskiego, Jabłonowa Pomorskiego i Wąbrzeźna z Dolnym Śląskiem.