Aktualności

PKP Intercity Remtrak zrealizuje naprawy ponad 300 wagonów dla PKP Intercity

PKP Intercity podpisało umowę na wykonanie napraw okresowych 330 wagonów osobowych ze spółką PKP Intercity Remtrak, należącą do tej samej grupy kapitałowej. W ramach kontraktu strony uzgodniły także zasady przeglądów okresowych przeglądów, zapewniających wysoką sprawność wagonów. Modernizacja realizowana będzie m.in. w zakładach w Idzikowicach, a wartość umowy wyniesie 214 mln zł netto.

Fot. PKP Intercity

Podpisany przez PKP Intercity kontrakt to kolejny krok w kierunku utrzymania wysokiej sprawności składów. W ramach umowy zostaną zrealizowane naprawy okresowe 330 wagonów na czwartym etapie utrzymania (P4)*. Prace potrwają nie dłużej niż 12 miesięcy od momentu podpisania umowy. W ramach modyfikacji istniejących funkcjonalności, oprócz napraw planowych, PKP Intercity Remtrak zmodyfikuje system informacji pasażerskiej w 159 wagonach oraz doposaży układ klimatyzacji w lampy UV w 194 wagonach.

Z radością patrzę na rozwój tego zakładu, który jeszcze kilka lat temu skazywany był przez niektórych na porażkę. Inwestycje realizowane w ostatnich latach pozwoliły jednak na potężny skok technologiczny. Obecna pozycja zakładu jest świadectwem odniesionego sukcesu i zbudowanej renomy. Dziś zakład może wykonywać zaawansowane naprawy taboru kolejowego, czego potwierdzeniem jest zawarta umowa z PKP Intercity. Remtrak stał się chlubą dla naszego lokalnego rynku pracy i dla całego regionu. To silna, dynamicznie rozwijająca się firma, tworzona przez zespół zaangażowanych ludzi, których działanie oparte jest na wartościach współpracy, kompetencji i solidności. Serdecznie gratuluję dotychczasowych osiągnięć, życzę dalszych sukcesów i długich lat na rynku – powiedział Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Dziś w Opocznie mamy nowoczesną firmę, która może realizować ogromne, skomplikowane technologicznie kontrakty. Taki był nasz cel, by wspierać strategiczne spółki, modernizować je, zapewniać im rozwój i stabilne miejsca pracy. Realizujemy swój program właśnie po to, by mieszkańcy takich miast jak Opoczno wiedzieli, że także ich czeka bezpieczna przyszłość. Podpisany kontrakt to symboliczne zwieńczenie tych wysiłków, to potwierdzenie, że nasza strategia rozwoju służy przede wszystkim zwykłym ludziom. Nie chcemy sprzedawać spółek Skarbu Państwa. Naszym celem jest wzmacnianie polskiej gospodarki, właśnie poprzez restrukturyzację i rozwój takich firm jak Remtrak. Ta strategia przynosi dziś korzyści – dla kraju, ale przede wszystkim dla mieszkańców Opoczna i okolic. To oni są prawdziwymi wygranymi zmian w rozumieniu polskiego interesu narodowego  – dodał Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

Spółka Remtrak to dziś jeden z kluczowych podmiotów w realizacji ambitnych planów rozwojowych PKP Intercity. Dobrze wyposażone, nowoczesne zakłady remontowe bardzo ułatwią proces podnoszenia jakości taboru. Dzisiejsza umowa to potwierdzenie słuszności strategii PKP Intercity dotyczącej zwiększania kompetencji spółek w Grupie PKP. To ważne wydarzenie zarówno dla PKP Intercity, które ma pewność, że otrzyma ponad 300 zmodyfikowanych i sprawnych wagonów, jak i spółki Remtrak, która będzie mogła się dalej rozwijać, dzięki tak dużemu zamówieniu – powiedział Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Dodaj komentarz