Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

PKP Intercity uruchamia internetową sprzedaż tanich biletów na Słowację i Węgry

Przewoźnik PKP Intercity udostępnił 22 grudnia nowe bilety w promocyjnych cenach. Opcja Super Promo International dotyczy tras na Słowację i na Węgry (w obie strony). Koszt zakupu takich biletów mieści się w jednym z pięciu progów cenowych i działa na zasadzie następujących po sobie puli – po wyczerpaniu pierwszej udostępniona zostaje druga, a potem kolejne.

Na 60 dni przed datą odjazdu uruchamiana jest sprzedaż internetowa. Bilety w atrakcyjnej cenie można wykupić do trzech lub jednego dnia przed wyjazdem, jednak obowiązuje zasada pierwszeństwa – promocyjną ceną objęta jest za każdym razem określona pula miejsc. Taki bilet nie może także być wymieniony czy zwrócony.

Ceny biletów Super Promo International wydają się faktycznie bardzo zachęcające. Przykładowo, w przypadku wyjazdu z Krakowa do Bratysławy koszt zakupu wyniesie zaledwie 9,90 euro. Dziesięć euro więcej będzie natomiast kosztował bilet w tym samym kierunku, ale z Warszawy czy Przemyśla.

Wygodą dla pasażera może okazać się także brak konieczności drukowania zakupionego biletu, jeżeli podróżuje on pociągiem z miejscami siedzącymi.

Dodaj komentarz