Pasażer Raport z Polski

PKP Intercity uruchomiło bazę rzeczy znalezionych

Zgubiłeś bagaż lub cenną rzecz w pociągu PKP Intercity? Sprawdź, czy znajduje się w wykazie rzeczy znalezionych. Automatycznie publikowane zestawienie jest dostępne na stronie przewoźnika, a w specjalnym oknie wyszukiwania można sprawdzić czy dany bagaż bądź zagubiony przedmiot został odnaleziony. O tym rozwiązaniu „Raport Kolejowy” pisał jako jeden z pierwszych.

PKP Intercity uruchomiło bazę rzeczy znalezionych
PKP Intercity uruchomiło bazę rzeczy znalezionych

Baza rzeczy znalezionych w pociągach PKP Intercity to duże ułatwienie dla pasażerów. Tylko w ubiegłym roku na pokładach przewoźnika zostawili oni ponad 13 tys. przedmiotów.

Informacje o rzeczach znalezionych są automatycznie publikowane na stronie www.intercity.pl w zakładce Obsługa Pasażerów, a dalej Odbiór zagubionego bagażu. Wprowadzony wykaz online rzeczy zagubionych pomoże przede wszystkim na udzielenie klientom szczegółowej informacji o statusie rzeczy znalezionej w czasie rzeczywistym.

Telefony, wózki i… protezy – co gubią pasażerowie pociągów PKP Intercity?

Wykaz rzeczy znalezionych

Zgubiony lub pozostawiony w pociągu bagaż lub rzecz nie oznacza, że przepadł on na zawsze. Pracownicy obsługi danego pociągu regularnie i uważnie kontrolują wagony a znalezione rzeczy trafiają do wyznaczonych punktów. W ubiegłym roku w pociągach PKP Intercity znalezionych zostało ponad 13 tys. przedmiotów. Do najczęściej powtarzających się rzeczy jakie pasażerowie zostawiają w pociągach należy mała elektronika, np. ładowarki do telefonów czy laptopów, telefony czy właśnie laptopy, kluczyki do samochodu, części garderoby: czapki, rękawiczki czy marynarki, okulary, portfele, a także parasole. Często znajdywane są także torebki z żywnością i zabawki.

Dzięki wprowadzonym zmianom w procedurach dotyczących rzeczy znalezionych na stronie przewoźnika, mamy możliwość zweryfikowania daty znalezienia danego przedmiotu, numeru pociągu w jakim bagaż lub przedmiot został znaleziony, relację pociągu, stację znalezienia oraz co zostało znalezione. W celu ustalenia miejsca zdeponowania rzeczy znalezionej należy skontaktować się z dowolnie wybranym punktem rzeczy znalezionych. Wykaz takich punktów znajduje się na stronie PKP Intercity pod linkiem: odbiór zagubionego bagażu. Należy pamiętać, że na odbiór danego bagażu czy przedmiotu są 3 dni od daty zdeponowania go w wyznaczonym punkcie. W przypadku konieczności ustalenia późniejszego terminu odbioru pozostawionego bagażu, należy skontaktować się przed upływem wskazanego terminu 3 dni z konkretnym punktem, w którym został on zdeponowany.

Dodaj komentarz