Pasażer

PKP Intercity zainstaluje automaty vendingowe. Wiemy, w których pociągach!

PKP Intercity zainstaluje na pokładach swoich ośmiu pociągów automaty vendingowe. Można będzie kupić w nich gorące i zimne napoje, przekąski oraz kanapki.

PKP Intercity zainstaluje w swoich pociągach automaty vendingowe
PKP Intercity zainstaluje w swoich pociągach automaty vendingowe

Już niedługo w wybranych pociągach PKP Intercity pojawią się maszyny vendingowe, które umilą podróż pasażerom na krótkich i dłuższych dystansach. W maszynach będzie można kupić zimne i ciepłe napoje, przekąski takie jak batony, wafelki czy czipsy oraz świeże kanapki.

O jakość produktów zadba WARS, który będzie obsługiwał nowe urządzenia. We wszystkich maszynach vendingowych możliwe będzie dokonywanie płatności tylko za pomocą karty.

– Finalizujemy prace nad pilotażowym projektem montażu nowoczesnych maszyn vendingowych w wybranych pociągach. To świetna wiadomość dla pasażerów, którzy już niedługo będą mieć całodobowy dostęp do przekąsek, napoi i kanapek, a także to doskonałe uzupełnienie oferty gastronomicznej w przewozach dalekobieżnych – powiedział Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

 

Uruchomienie maszyn vendingowych w pociągach rozkładowych planowane jest na przełomie kwietnia i maja. Aktualnie realizowane są ostatnie formalności związane z instalacją automatów w składach PKP Intercity oraz końcowe prace techniczne. Nowe urządzenia pojawią się w pociągach:

  • IC Gałczyński relacji Warszawa – Szczecin/Świnoujście – Warszawa;
  • IC Strzelecki relacji Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa;
  • IC Mewa relacji Warszawa – Szczecin/ Świnoujście – Warszawa;
  • IC Podlasiak relacji Suwałki – Szczecin/Świnoujście – Suwałki;
  • IC Mamry relacji Wrocław – Olsztyn – Wrocław;
  • IC Lednica relacji Poznań – Gdynia – Poznań;
  • IC Drwęca relacji Olsztyn – Poznań – Olsztyn;
  • IC Bachus relacji Zielona Góra – Gdynia – Zielona Góra.

Lista składów z maszynami vendingowymi może ulec zmianie, np. przy wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy. Usługa pojawi się w powyższych pociągach w ramach rocznego pilotażu. Dostawcą maszyn, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma Quattro Sp. z o.o.

W pierwszej kolejności maszyny vendingowe montowane są w wielofunkcyjnych wagonach typu COMBO, których PKP Intercity posiada 60. Liczba ta wzrośnie do 155, po wykonaniu zleceń modernizacji wagonów przez PKP Intercity Remtrak i H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych. Docelowo urządzenia będą dostępne także w zmodernizowanych elektrycznych zespołach trakcyjnych ED-74, potocznie nazywanych „Edytami”.

Dodaj komentarz