Tabor Wydarzenia

PKP Intercity zaprezentowała nowe wagony i przystąpiła do rządowego programu Dostępność Plus

PKP Intercity oraz Pesa Bydgoszcz zaprezentowały nowe wagony COMBO, wyprodukowane dla największego polskiego przewoźnika pasażerskiego. Pojazdy są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, rowerzystów i rodzin z dziećmi. W trakcie uroczystości PKP Intercity przystąpiła także do rządowego programu Dostepność Plus.

-To dobry dzień dla PKP Intercity, dobra informacja przed majówką dla wszystkich, którzy planują podróż – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Nowe wagony COMBO pozwolą sprawniej przemieszczać się osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz podróżnym z rowerami. Inwestycja ta to efekt prowadzonej polityki taborowej. Polska kolej musi się zmieniać i zmienia się na naszych oczach. Chcemy, by pasażerowie wrócili na kolej, by powstawały wagony o podwyższonym standardzie, dzięki którym transport koleją będzie należał do przyjemności.

 

 

O komforcie podróży nowymi wagonami mówił także Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

-Kolej przyspiesza i ma to wpływ na polską gospodarkę – mówił. – Miliardy złotych na inwestycje w nowy tabor płyną szerokim strumieniem do polskich producentów. Jeżeli do firm zagranicznych, to tylko do tych, które mają w Polsce swoje oddziały. Jesteśmy świadkami największego w historii Polski programu modernizacji kolei. Zachęcam więc do przesiadania się do bardziej ekologicznego środka transportu.