Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK instalują nowe rozjazdy na stacji Czechowice-Dziedzice [ZDJĘCIA]

Wielobranżowy projekt na odcinku Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg obejmuje także kompleksową przebudowę torów, sieci trakcyjnej. Istotnie poprawiają się warunki dla podróżnych. Pasażerowie pociągów już mogą korzystać z nowego peronu w Zabrzegu.

Liczby inwestycji:

Czasowe zmiany w komunikacji

Zakres prac przy rozjazdach i układzie torowym wymaga zmian w komunikacji. Zmiany maksymalnie ograniczono. Przy współpracy z przewoźnikami ustalono, że tylko w godzinach nocnych za 4 pociągi PKP Intercity oraz 4 pociągi Kolei Śląskich zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa z 5 na 6 sierpnia. Szczegóły są dostępne na stronach przewoźników oraz na Portalu Pasażera.

Projekt realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pn. „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. BędzinKatowiceTychyCzechowice-Dziedzice – Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg” o wartości 1,4 mld zł współfinansowany jest przez Unię Europejską z instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Roboty planowane są do października 2023 roku.