Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK kontynuują prace na przystanku w Iwinach [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują prace na przystanku w podwrocławskich Iwinach. Rozpoczyna się budowa drugiego peronu. Koszt inwestycji to blisko 9 mln zl.

Fot. Bohdan Ząbek / PKP PLK

Przystanek Iwiny gotowy będzie w połowie roku. Inwestycja umożliwi mieszkańcom osiedli z rejonu Jagodna oraz Iwin szybszy i bezpieczniejszy przejazd koleją do centrum Wrocławia lub podróże w kierunku Ziębic, Kłodzka i Międzylesia.

Wykonawca rozpoczął prace przy budowie drugiego peronu i przy drugim torze. Wykonana jest konstrukcja pierwszego peronu i część prac przy przejściu podziemnym. Wykonawca zakończył już zasadnicze prace przy pierwszym torze.

Przystanek będzie miał dwa perony o szerokości 3,5 m z wyznaczonym pasem bezpieczeństwa. Wysokość obiektu ułatwi podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Drogę do pociągów zapewni bezkolizyjne przejście pod torami. Dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się będą dwie windy. Zostanie zamontowane oświetlenie. Perony będą wyposażone w wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładami jazdy. W rejonie przystanku zostaną też zamontowane stojaki rowerowe.

Czytaj dalej >