Inwestycje

PKP PLK modernizują pomorskie przejazdy kolejowe

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają bezpieczeństwo na 150 przejazdach w woj. pomorskim. Nowe urządzenia na skrzyżowaniach z torami zainstalowano m.in. na linii z Miastka do Ustki. Inwestycje realizowane są m. in. dzięki współfinansowaniu ze środków UE.

Na linii kolejowej Miastko-Ustka modernizowano już 50 przejazdów kolejowo-drogowych. Na 13 z nich zamontowano rogatki i sygnalizatory. Udogodnieniem jest jaśniejsze, a przy tym energooszczędne oświetlenie. Na wszystkich skrzyżowaniach wymieniona została nawierzchnia drogowa i kierowcy sprawniej pokonują skrzyżowania z torami. Prace realizowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Ze środków własnych PKP PLK wyremontowały na Pomorzu 16 przejazdów kolejowych. Zmiany zaszły m.in. w Godętowie, Tczewie, a także na liniach Chojnice – Wierzchowo Człuchowskie, Chojnice – Lipusz oraz Lębork – Łeba. Do wakacji na trasie między Brusami i Lipuszem poziom bezpieczeństwa zwiększy się na 18 przejazdach kolejowo-drogowych, na których będzie nowa nawierzchnia jezdni.