Inwestycje

PKP PLK modernizują tory w południowej części Mazowsza

Rozpoczęła się przebudowa toru na odcinku Wolanów – Wieniawa na linii kolejowej Radom – Radzice. To już kolejny etap prac, które realizowane są przez PKP PLK za ponad 100 mln zł.

Modernizacja toru poprawi sprawność w przewozie towarów na linii kolejowej nr 22 Radom – Radzice. Trasa służy przewozom ładunków między Radomiem i Tomaszowem Mazowieckim. Wartość tego etapu to prawie 18 mln złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W ramach prac na odcinku Wolanów – Wieniawa wymienione zostaną szyny i podkłady kolejowe. Roboty już się rozpoczęły i planowane są do czerwca. Kolejny etap potrwa do sierpnia. Wówczas wymienione będą szyny między stacjami Wieniawa i Przysucha.

Zmiany zajdą także na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych, m.in. w Skrzynnie i Skrzyńsku. Zakres prac przewiduje wymianę płyt i nawierzchni drogi.

Docelowo zwiększy się poziom bezpieczeństwa zarówno w ruchu kolejowym, jak i drogowym. Pociągi pojadą dwa razy szybciej – osiągną prędkość do 100 km/h.

Prace na linii są ujęte w rozkładzie jazdy i nie powodują zmian w ruchu pociągów.

Tegoroczne prace, to kolejna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii z Radomia do Radzic. Na przebudowę linii PLK przeznaczyły dotychczas około 100 mln zł. Efektem prac są szybsze i sprawniejsze przejazdy pociągów z prędkością 120 km/h m.in. pociągów w relacji RadomDrzewica oraz RadomWarszawa, podczas modernizacji linii przez Warkę. W latach 2017-2018 zmodernizowano ponad 50 km jednego toru. Przebudowanych zostało 30 przejazdów kolejowo-drogowych.

Dodaj komentarz