Aktualności Inwestycje

PKP PLK montuje nowoczesny system informacji pasażerskiej

Fot. PKP PLK

Nowe nagłośnienie, monitoring, a przede wszystkim wyświetlacze oraz infokioski z informacją o rozkładzie jady – PKP Polskie Linie Kolejowe wkrótce wyposażą 133 stacje i przystanki kolejowe w pełny system informacji pasażerskiej. Inwestycja na linii E 20 Rzepin – Poznań – Konin – Warszawa – Terespol oraz E 30 Zgorzelec – Wrocław znacznie ułatwi codzienne i okazjonalne podróże koleją. Jej koszt to 181 mln zł. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POLiŚ.

Umowa na realizację zadania – zaprojektowanie, dostawę oraz instalację elementów dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu podpisana została w poniedziałek 13 stycznia. Gdzie zamontowane zostaną nowoczesne urządzenia? Informacja pasażerska pojawi się na dworcach i przystankach m.in. w woj. dolnośląskim na linii E 30 Zgorzelec – Wrocław (m.in. Węgliniec, Bolesławiec, Legnica, Malczyce), na linii E 20 łączącej granicę zachodnią i wschodnią w województwie lubuskim na linii od Rzepina w stronę Poznania (m.in. Zbąszynek, Świebodzin), dalej w wielkopolskim na trasie do Warszawy (m.in. Swarzędz, Konin), w woj. łódzkim (m.in. Kutno, Łowicz), woj. mazowieckim (m.in. Sochaczew, Błonie, Mińsk Mazowiecki, Siedlce Zachodnie) i na linii z Warszawy do Terespola w woj. lubelskim (m.in. Biała Podlaska, Terespol).

– Kolejne inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Krajowego Programu Kolejowego zwiększają komfort obsługi pasażerów również w zakresie informacji. Zależy nam, by pasażer otrzymywał szybką i rzetelną informację na temat kursowania pociągów. Projekt za 181 mln zł pozwoli dostarczyć podróżnym kompleksowe dane na 133 stacjach i przystankach – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.