Inwestycje

PKP PLK ogłosiła przetarg na przebudowę przystanku Kraków Business Park

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę przystanku kolejowego Kraków Business Park. Inwestycja realizowana jest w ramach modernizacji linii kolejowej E30 KatowiceKraków jest współfinansowana z instrumentu CEF Łącząc Europę.

Fot. Karol Kaurzel / PKP PLK

Prace poprawią dostęp do pociągów i usprawnią podróże koleją z i do centrum biznesowego w podkrakowskim Zabierzowie. Dzięki modernizacji obiektu pasażerowie, szczególnie pracownicy dojeżdżający m.in. z Krakowa, Krzeszowic, Katowic, Oświęcimia, zyskają lepsze warunki podroży .

Prace obejmą przebudowę dwóch peronów – będą one podwyższone, co usprawni wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zaplanowano montaż nowych wiat i czytelnego oznakowania.

Dzięki budowie dwóch pochylni z peronów dogodniej skorzystają podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się. Z myślą o potrzebach osób niedowidzących i niewidomych zamontowane zostaną ścieżki naprowadzające m.in. w wyremontowanym przejściu podziemnym. Inwestycja poprawi funkcjonalność i estetykę „biznesowego” przystanku. Dla cyklistów przewidziano stojaki rowerowe.