Inwestycje

PKP PLK ogłosiło przetarg na modernizację wiaduktów na CMK

Na 21 mostach, znajdujących się na Centralnej Magistrali Kolejowej, na szlaku Opoczno Południe – Pilichowice, przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne. Przetarg w tej sprawie już został ogłoszony. Inwestycje przygotowują CMK do podniesienia prędkości przejazdu pociągów do 250 km/h.

Prace związane z przebudową obiektów inżynieryjnych na szlaku Pilichowice – Olszamowice minęły półmetek. Teraz wykonawca przeniesie roboty na sąsiedni tor.

Na odcinku 16 km modernizowane są mosty nad rzekami Czarną Maleniecką, Barbarką, Gerszczynką i dopływem Czarnej Malenieckiej. Przebudowywane są wiadukty w Myśliborzu i Siedlowie (łódzkie). Prace przy mniejszych obiektach obejmują 10 przepustów, które zapewniają właściwe odwodnienie i pełnią funkcje przejść dla małych zwierząt. Obiekty będą dostosowane do przejazdu pociągów z prędkością do 250 km/h. Prace zaplanowano na lata 2020-2021. Wartość inwestycji to blisko 57 mln zł netto. Finansowanie inwestycji zapewnione jest ze środków krajowych.

– Krajowy Program Kolejowy to już wykonane i konsekwentnie realizowane projekty, dziesiątki prowadzonych inwestycji na sieci kolejowej, podpisywane umowy i kolejne przetargi ogłaszane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., np. na przebudowę obiektów na CMK. Proces inwestycyjny jest realizowany, współpracujemy z wykonawcami i zapewniamy kolejne zadania do realizacji – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Teraz PKP PLK ogłosiły Przetarg na przebudowę 21 obiektów na linii CMK między Opocznem Południa a Pilichowicami w woj. łódzkim.