Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK ogłosiły przetarg na prace torowe na odcinku Tarnów – Muszyna

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych w Stróżach, Białej Wyżnej i Grybowie na odcinku TarnówMuszyna. Na trasie Stróże – Grybów wymienione zostaną tory. Realizacja prac, na które ogłoszono przetarg, szacowana jest na 19 mln zł.

Fot. Elżbieta Klimek / PKP PLK

Prace przewidziano na 7 skrzyżowaniach torów z drogami. Nowy system zabezpieczeń zyskają 4 przejazdy w Białej Wyżnej. Będzie również nowa nawierzchnia na skrzyżowaniach, która zapewni kierowcom płynną jazdę.

Prace obejmą również wymianę toru na dwutorowym szlaku Stróże – Grybów, wykonanie odwodnienia oraz wzmocnienie podtorza. Tym samym zwiększy się przepustowość trasy. Prace zaplanowano na 2022 r

Ogłoszony przetarg, to kolejne zadanie na linii TarnówMuszyna, trasie ważnej dla kolei w Małopolsce. PLK w latach 2018-2020 przeznaczyły już 136 mln zł na usprawnienie podróży i zwiększenie dostępu do& atrakcji turystycznych Małopolski. Obecnie realizowane są prace za 8 mln zł. Roboty obejmują wymianę toru między Łowczowem a Tuchowem oraz remont 7 mostów i 3 przejazdów.

Dla podróżnych, jadących w kierunku Muszyny są nowe perony w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy. Większe bezpieczeństwo dla pasażerów kolei a także w ruchu drogowym zapewniają 22 zmodernizowane przejazdy. Ważna dla ruchu kolejowego oraz komunikacji drogowej była budowa nowych wiaduktów w Ptaszkowej i w Nowym Sączu. Wykonano prace na odcinku Grybów – Kamionka Wielka oraz w Nowym Sączu.

Projekt: „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna” jest finansowany z budżetu państwa.

Dodaj komentarz