Inwestycje

PKP PLK ogłosiły przetarg na przebudowę peronu w Niemojkach

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę dwukrawędziowego peronu w Niemojkach, znajdującego się na linii Siedlce – Siemianówka. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Przystankowego 2020-2025.

Fot. PKP PLK

– Prezydent Andrzej Duda na początku maja ogłosił Program modernizacji 200 przystanków kolejowych na terenie całego kraju. Dzisiaj, wraz z pierwszymi ogłoszonymi przetargami, rusza realizacja programu. Według naszych szacunków ok. 2 miliony Polaków mieszka w gminach, gdzie jest czynna linia kolejowa, ale nie ma odpowiedniej infrastruktury pasażerskiej. Program Prezydenta Andrzeja Dudy ma takie sytuacje eliminować. Jeden z pierwszych przetargów w ramach programu ogłaszamy w Niemojkach, na przygranicznej linii nr 31, łączącej województwa mazowieckie i podlaskie. To teren, który szczególnie potrzebuje inwestycji zapobiegających wykluczeniu komunikacyjnemu. Naszym celem jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Inwestycja poprawi komfort podróży. Stary peron na stacji w Niemojkach zostanie rozebrany. Będzie nowy wyższy obiekt, który ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron zostanie wyposażony w wiaty, ławki oraz tablice i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Dla wygody podróżnych zainstalowane zostanie nowe nagłośnienie i informacja wizualna o przyjazdach i odjazdach pociągów.