Inwestycje

PKP PLK ogłosiły przetarg na rewitalizację odcinka Wolsztyn – Drzymałowo

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na rewitalizację odcinka Wolsztyn – Drzymałowo. Inwestycja współfinansowana z RPO województwa wielkopolskiego zakończy się 2023 r. Poprawi się komfort podróży pociągami regionalnymi m.in. z Wolsztyna i Grodziska Wielkopolskiego do stolicy województwa Wielkopolskiego i połączenia z pociągami dalekobieżnymi.

Parowóz Wolsztyn (fot. R. Śledziski)

Inwestycja usprawni podróże między Poznaniem a Wolsztynem. Pracami objęty jest 15 km odcinek trasy kolejowej z Wolsztyna do Drzymałowa. Nowe tory pozwolą osiągnąć pociągom prędkość do 120 km/h. Bezstykowo połączone szyny zmniejszą zaś hałas i oddziaływanie kolei na otoczenie. .

W Rakoniewicach oraz Wolsztynie przewidywana jest przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym i wymiana rozjazdów. Inwestycja poprawi przepustowość trasy, na którą będzie mogło wyjechać więcej składów.

Inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego znacząco zwiększają dostępność i atrakcyjność kolei na trasach międzynarodowych i krajowych, ale obejmują również ważne kolejowe projekty regionalne. przetarg ogłoszony na prace na linii między Wolsztynem a Poznaniem, a później realizacja prac, to realne korzyści dla mieszkańców Wielkopolski i zwiększenie roli kolei w systemie w komunikacji regionalnej – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.