Inwestycje

PKP PLK poprawia bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych w woj. podlaskim

Fot. L.Brylowski / PKP PLK

Na 9 przejazdach kolejowo-drogowych na linii z Lewek do Hajnówki stanęły nowe sygnalizatory. W województwie podlaskim PKP PLK modernizuje łącznie ponad 100 skrzyżowań torów z drogami. Inwestycje te realizowane są przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych jest dla PKP PLK priorytetem. Tylko w marcu na 9 podlaskich skrzyżowaniach drogowo-kolejowych (na linii z Lewek do Hajnówki) zainstalowali nową sygnalizację świetlną oraz akustyczną. W pobliżu miejscowości Stare Berezowo, Chytra oraz Mikłasze wymienione zostały także tory oraz płyty przejazdowe.

Do tej pory na wspomnianym odcinku poprawiono Bezpieczeństwo na 22 przejazdach.

W ubiegłym roku przebudowa objęła przejazdy na linii z Bielska Podlaskiego do Białegostoku. Bezpieczne przekraczanie torów zapewni 25 zmodernizowanych skrzyżowań. Na 5 z nich m.in. w Bielsku Podlaskim, Juchnowcu Dolnym i Białymstoku zamontowano światła oraz rogatki. Dodatkowe zabezpieczenia – sygnalizatory ustawiono m.in. w Orzechowiczach. Urządzenia będą również wspierać kierowców na przebudowanych przejazdach w pobliżu miejscowości Ignatki-Osiedle oraz Hryniewicze.