Inwestycje

PKP PLK poprawiają komfort podróży w aglomeracji łódzkiej

PKP PLK w aglomeracji łódzkiej buduje trzy nowe przystanki: Łódź Radogoszcz Wschód, Łódź Warszawska oraz Łódź Retkinia. Poprawią się także warunki na przystankach: Łódź Arturówek, Łódź Stoki oraz Łódź Marysin, na którym w sierpniu do użytku zostanie oddany drugi peron. W Marysinie jest już mijanka, z której korzystają pociągi towarowe. Inwestycja za ponad 49 mln zł realizowana jest z RPO woj. łódzkiego.

fot. Rafal Wilgusiak / PKP PLK

Mieszkańcy Łodzi i Zgierza szybciej i sprawniej dotrą do celu dzięki nowym przystankom i lepiej wyposażonym peronom. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się łatwiej przesiądą się z kolei do innych środków transportu.

30 sierpnia na przystanku Łódź Marysin podróżni skorzystają z nowego peronu. peron został wyposażony w wiatę, ławki oraz system dynamicznej informacji pasażerskiej. Na peronie zamontowano wyświetlacze, które poinformują o najbliższym pociągu oraz tzw. infokiosk, który ułatwi dostęp do szczegółowych informacji o rozkładzie jazdy. Osobom o ograniczonych możliwościach wygodne dojście do pociągu zapewni pochylnia i nowe chodniki. Bezpieczeństwo podróżnych zwiększą kamery monitoringu.