Pasażer

PKP PLK przygotowują na wakacje trasę kolejową na Hel

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują trasę kolejową na Hel. Na przejazdach kolejowo-drogowych i przejściach dla pieszych trwa przegląd urządzeń, dworce zyskały stojaki rowerowe, a w wiatach przystankowych zamontowano kontrastowe szyby dla bezpieczeństwa ptaków.

Już przed wakacjami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały ponad 40 nowych stojaków rowerowych. Zamontowano je w Chałupach, Kuźnicy, Juracie, Jastarni, Mrzezinie, Redzie Rekowo, Swarzewie, Władysławowie Port oraz Żelistrzewie.

Na przystankach malowane są ławki, wiaty, barierki oraz linie bezpieczeństwa. Uzupełniane i naprawiane jest oznakowanie peronów, które pomaga podróżnym w orientacji. W Juracie i Jastarni PLK zamontowały nowe gabloty informacyjne.

W trosce o środowisko i skrzydlatych mieszkańców półwyspu w wiatach peronowych zostały wymienione szyby. W Chałupach, Juracie, Jastarni, Jastarni Wczasy, Kuźnicy i Władysławowie Port nowe przezroczyste ścianki mają specjalne kontrastowe pasy. Takie rozwiązanie nie zmienia warunków dla podróżnych, a ostrzega – pomaga ptakom w ominięciu przeszkody.

Dla pieszych w Pucku (ul. 10 Lutego) dodatkowy sygnalizator zwiększył poziom bezpieczeństwa na przejeździe kolejowo-drogowym. W Redzie oraz między Redą Rekowo a Mrzezinem wymieniono szyny, by sprawnie pojechały pociągi regionalne i dalekobieżne.

Dotychczas na prace PLK przeznaczyły prawie 150 tys. złotych.

Dodaj komentarz