Wydarzenia

PKP PLK usunęły skutki wypadku kolejowego pod Poznaniem

Fot. PKP PLK

Po wypadku na przejeździe kolejowym z udziałem szynobusu Kolei Wielkopolskich i ciężarówki, zakończyły się prace naprawcze na linii kolejowej nr 356 na odcinku Bolechowo – Murowana Goślina. Jak informuje policja, funkcjonariusze będą zabiegać o areszt dla sprawcy tej katastrofy.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w środę 29 kwietnia, około godz. 17.30. Jak wynika z relacji policji, kierowca samochodu ciężarowego ominął stojące przed zamkniętym przejazdem auta osobowe i wjechał na tory. Wówczas uderzył w niego szynobus Kolei Wielkopolskich. Obsługa pojazdu nie miała szans na wyhamowanie.

Fot. wielkopolska Policja

Uderzenie było tak silne, że ciężarówka przełamała się na pół. W pociągu jechało 15 osób wraz z obsługą. Nikt nie zginął, ale są ranni.

– Kierowca zignorował opuszczone szlabany i czerwone światło – relacjonuje na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – Będziemy zabiegać o areszt dla kierowcy.

 

W trakcie wypadku uszkodzony został zarówno szynobus, jak i infrastruktura kolejowa. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że naprawa została zakończona w czwartek o godz. 20.00.

– Pociągi już kursują – informuje PKP PLK. – Wciąż jednak uważajmy na przejazdach kolejowo-drogowych tak, jak na każdym skrzyżowaniu i drodze.

 

Trwa usuwanie skutków wypadku na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce