Aktualności Inwestycje

PKP PLK wydłużają przetarg na kampanię informacyjną dla projektu linii do lotniska w Katowicach

PKP Polskie Linie Kolejowe wydłużyły do 30 stycznia termin składania ofert na zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej projektu odbudowy i modernizacji częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia.

Linia kolejowa nr 182 biegnie nieopodal Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Przetarg na opracowanie projektów wykonawczych i wykonanie robót budowlanych ogłoszony został na początku października 2019 r. Szacowany koszt inwestycji to 741,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniosło 503,1 mln zł.Inwestycja jest jednym z projektów kluczowych rządowego Programu dla Śląska.

Zamknięta obecnie trasa kolejowa z Tarnowskich Gór do Zawiercia ma długość ok. 45 km. Poza odbudową trasy, zaplanowana została również jej elektryfikacja. Gdzie dokładnie prowadzone będą prace? Jak informowały w ubiegłym roku Polskie Linie Kolejowe, prace realizowane będą na linii z Tarnowskich Gór do Zawiercia, łącznicy do Zawiercia o długości 1 km oraz na podobnym odcinku łącznicy w rejonie Miasteczka Śląskiego.

Modernizacji poddanych zostanie 8 przystanków kolejowy i 11 peronów. Na 19 przejazdach kolejowych poprawione zostanie bezpieczeństwo.

Docelowo pociągi przejadą po torach z prędkością do 140 km/h. Aby było to możliwe, wykonawca musi skorygować część łuków oraz stworzyć wiadukty w miejscu skrzyżowania z autostradą A1 oraz drogami wojewódzkimi.

Z linii korzystać będą pasażerowie lotniska oraz jego pracownicy. Ponadto, trasa wykorzystana zostanie jako północna towarowa obwodnica Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Aktualnie PKP PLK prowadzą nabór ofert na realizację działań promocyjnych i informacyjnych dla projektu.

 

Oferty należy składać w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Śląski ul. 3 Maja 16, 41-200 Sosnowiec, pokój 1.18.

Szczegóły dostępne są na stronie www.zamowienia.plk-sa.pl.

Dodaj komentarz