Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK zmieniają stację Kraków Płaszów [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe zmieniają stację Kraków Płaszów. Druga co do wielkości stacja kolejowa w mieście zyska wygodniejszy dostęp do pociągów, windy w przejściu podziemnym oraz dodatkowy peron. Pasażerowie sprawniej będą przesiadać się do innych składów oraz do komunikacji miejskiej.

Fot. Piotr Hamarnik / PKP PLK

Na stacji Kraków Płaszów podróżni korzystają z peronów nr 1 i nr 3. Przebudowywany jest peron nr 2. Widać budowę nowego dodatkowego peronu nr 4. Wykonawca powiększa przejście podziemne. Prace obejmują konstrukcje nowych dużych wiat. Kompleksowa przebudowa stacji to także wymiana torów, sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem. Na stacji zbudowane jest Lokalne Centrum Sterowania. Pomieszczenia wyposażone w nowoczesne systemy i urządzenia komputerowe będą miejscem, skąd prowadzony będzie ruchu pociągów.

W październiku podróżni będą korzystać z bardziej funkcjonalnego peronu numer 2. Gotowy będzie dodatkowy peron numer 4 i powiększone przejście podziemne. Wówczas wykonawcy rozpoczną kolejny etap robót – przebudowę peronu numer 1.

Czytaj dalej >