Inwestycje

PKP PLK zmodernizuje 8 stacji i przystanków między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą prace modernizacyjne na 8 stacjach i przystankach między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. Aktualnie prace trwają na przystanku Suchatówka. Inwestycja w woj. kujawsko-pomorskim to część projektu wartego 100 mln zł, współfinansowanego ze środków POIiŚ.

Fot. F. Szmajda / PKP PLK

Co zmieni się na przystanku Suchatówka? Przede wszystkim przebudowane zostaną perony. Ich podwyższenie ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Dostęp do kolei zwiększą także zainstalowane pochylnie, ścieżki naprowadzające osoby niewidome i niedowidzące oraz oznakowanie w alfabecie Braille’a.

Będą także nowe wiaty oraz ławki. Zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie. Wygodną orientacje w podróży zapewnią informacje w gablotach i oznakowanie. Na przystanku wykonawca rozpoczął przygotowania do prac. Demontowana jest konstrukcja starego peronu. Teren jest zabezpieczony.

Prace w województwie kujawsko-pomorskim obejmą 15 peronów między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. Zakres przebudowy jest podobny jak na przystanku w Suchatówce. Większy komfort dostępu do pociągów zyskają podróżni na stacjach i przystankach: Gniewkowo, Papowo Toruńskie, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń, Książki.

Fot. F. Szmajda / PKP PLK

Projekt, z Krajowego Programu Kolejowego „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013” zapewni lepsze warunki obsługi podróżnym na 22 peronach w 15 miejscowościach. W Wielkopolsce na linii Poznań – Kluczbork, przebudowanych zostanie 6 peronów na stacjach i przystankach Domanin, Łęka Opatowska, Słupia, Solec Wielkopolski, Pierzchno i Kępno. W województwie łódzkim przebudowany będzie peron na przystanku Wolbórka.