Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK zwiększa bezpieczeństwo na przejazdach na Śląsku

Do końca roku PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują 8 przejazdów kolejowo-drogowych w woj. śląskim. Do tej pory spółka poprawiła bezpieczeństwo na 53 takich obiektach. Powstała nowa nawierzchnia skrzyżowań, rogatki, sygnalizacja świetlna oraz dźwiękowa. Zadania współfinansowane są m.in. ze środków unijnych.

Fot. Piotr Dziubek / PKP PLK

PKP PLK zwiększa bezpieczeństwo m.in. na liniach Częstochowa – Zawiercie oraz Chybie – Skoczów.

Na rewitalizowanej linii Chybie – Skoczów w tym roku 6 przejazdów zyskało dodatkowe zabezpieczenia. W sygnalizację świetlną i dźwiękową zostały wyposażone przejazdy w Zaborzu, dwa skrzyżowania w Mnichu i dwa w Pierśćcu, a przejazd w Cieszynie przy ul. Frysztackiej zyskał dodatkowo rogatki. Na linii Częstochowa – Zawiercie na przejazdach w Poraju, Zawodziu i Osinach, obok sygnalizacji świetlnej, zamontowano rogatki. Do końca roku zapory będą także w Imielinie przy ul. Drzymały.

W tym roku również na modernizowanym odcinku linii Częstochowa – Zawiercie na 9 przejazdach kolejowo-drogowych przewidziano nowe urządzenia. Już 4 przejazdy kolejowo – drogowe (m.in. w Poraju i Korwinowie) mają nowe urządzenia, a na pozostałych 5 (m.in. w Żarkach Letnisko i Masłońskim Natalin) urządzenia zostaną wymienione do końca roku.

Czytaj dalej >