Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK zwiększają komfort podróży na trasie Poznań – Wrocław

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace inwestycyjne na kolejowej trasie PoznańWrocław, na odcinku Czempiń – granica Dolnego Śląska. Zmodernizowano już 20 peronów, ułożono nowe tory, zawieszono sieć trakcyjną i zainstalowano urządzenia sterowania. Prace pochłoną w sumie 1,5 mld zł. Projekt realizowany jest w ramach Krajowego Programu Kolejowego.

Fot. Mirosław Siemieniec / PKP PLK

– Inwestycja na trasie WrocławPoznań na odcinku Czempiń – granica woj. dolnośląskiego znacząco zwiększa komfort podróży oraz bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Z rządowego programu, Krajowego Programu Kolejowego, poprawiają się: dostępności mieszkańców do kolei i warunki rozwoju gospodarki – powiedział Jan Dziedziczak, poseł na Sejm RP, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.

 

Zasadnicze prace na objętym modernizacją odcinku linii kolejowej PoznańWrocław, między Czempiniem a granicą województwa dolnośląskiego, planowane są do końca roku.

– Modernizacja linii PoznańWrocław już zapewniła atrakcyjne podróże regionalne w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Trasa będzie jeszcze bardziej konkurencyjna w podróżach dalekobieżnych. Inwestycja na odcinku Czempiń – granica woj. dolnośląskiego realizowana z instrumentu CEF Łącząc Europę to wzmocnienie roli kolei także jako ekologicznego transportu towarowego w przewozach międzynarodowych – powiedział Arnold Bresch członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.