Inwestycje

PKP PLK zwiększyła bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych w Lublińcu

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększyły poziom zabezpieczeń na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych w Lublińcu. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł. Co się zmieniło? Przede wszystkim pojawiła się sygnalizacja świetlna i nowa nawierzchnia skrzyżowania.

Fot. Piotr Dziubek / PKP PLK

W Lublińcu od połowy lipca dwa przejazdy kolejowo-drogowe mają dodatkowe zabezpieczenia – sygnalizację świetlną i dźwiękową. Migające czerwone światło jest dodatkową informacją dla kierowców, że muszą się zatrzymać. Wprowadzony na przejazdach monitoring pozwala śledzić sytuację w ruchu kolejowym i drogowym.

W województwie śląskim, na 9 skrzyżowań kolejowo – drogowych objętych programem przejazdowym, już zmodernizowano 6 przejazdów, a 3 są w przebudowie. Kierowcy korzystają z efektów prac na skrzyżowaniach w Rybniku Niedobczycach, Zabrzu Makoszowach, Radostowicach (linia Pszczyna – Rybnik) i Krzepicach (linia Herby NoweOleśnica). Kończą się prace są na przejazdach w Jaworznie, Wilkowicach Bystrej i Cieszynie, i dzięki nim jeszcze wakacyjne podróże będą bezpieczniejsze.