global Wydarzenia

PKP S.A. i Koleje Łotewskie o współpracy przy przewozie węgla

Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. oraz Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP S.A. spotkali się w Rydze z Mārisem Kleinbergsem, prezesem Kolei Łotewskich (LDz). Szefowie kolei polskich i łotewskich rozmawiali o współdziałaniu przy przewozie węgla z portu w Rydze do Polski. Omówili także przyszłe perspektywy współpracy w zakresie logistyki.

Spotkanie przedstawicieli Kolei Łotewskich i PKP S.A. (fot. nadesłane)
Spotkanie przedstawicieli Kolei Łotewskich i PKP S.A. (fot. nadesłane)

Prezes Krzysztof Mamiński podkreślił, że Polskie Koleje Państwowe są zainteresowane rozwojem przewozów ładunków przez porty łotewskie i poszukują możliwości zwiększenia tych wolumenów.

– Doceniamy zdolność naszych łotewskich partnerów do zapewnienia większej ilości przewozów ładunków i jesteśmy bardzo zainteresowani zwiększeniem wolumenów przewozów towarowych, a także rozszerzeniem rodzajów przewożonych ładunków. Mamy nadzieję, że będzie to nowy kanał transportowy, który połączy Europę – powiedział prezes Krzysztof Mamiński.

 

O efektach rozmów mówił także prezes Kolei Łotewskich.

– Rozpoczęliśmy udaną współpracę i w ten sposób będziemy kontynuować nasze relacje. Jesteśmy przygotowani na znacznie większe wolumeny przewozów – dla kolei nie jest to problem. Myślę, że porty również nie będą miały trudności ze zwiększeniem wolumenów, biorąc pod uwagę obecne obciążenie pracą – powiedział prezes Māris Kleinbergs.

 

Koleje Łotewskie poinformowały dodatkowo, że pracują obecnie także nad pozyskaniem chińskich ładunków kontenerowych. Ich transport może otworzyć nowe perspektywy współpracy z polskimi partnerami. Zdaniem przedstawicieli PKP S.A. i LDz ten kierunek współpracy jest bardzo obiecujący.

Dodaj komentarz