global Targi Wydarzenia

PKP S.A. i Koleje Ukraińskie omówią dalszą współpracę

Grupa PKP S.A. i Ukrzaliznytsia przedstawią założenia swojej przyszłej współpracy. Spółki dokonają tego w trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej podczas targów InnoTrans 2022 w Berlinie. Te odbędą się w dniach 20-23 września.

Grupa PKP i Koleje Ukraińskie zapraszają na konferencję prasową, której tematem przewodnim będzie dotychczasowa i przyszła współpraca. Wydarzenie odbędzie się 20 września 2022 r. w godzinach 9.15 – 9.40.

– Uczestnikami konferencji będą Krzysztof Mamiński – prezes zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. i przewodniczący Międzynarodowego Związku Kolei oraz Ołeksandr Kamyszyn – prezes zarządu Kolei Ukraińskich (AT “Ukrzaliznycia”). Podczas konferencji szefowie kolei polskich i ukraińskich podsumują dotychczasowe wspólne działania, m.in. na rzecz zwiększenia przewozów towarowych oraz podpiszą dokument dotyczący kontynuacji i zacieśniania współpracy w przyszłości – poinformowała w komunikacie Grupa PKP.

 

InnoTrans to największe na świecie targi branżowe dedykowane transportowi szynowemu. Odbywają się co 2 lata w Berlinie i gromadzą tysiące gości. Z uwagi na pandemię koronawirusa, poprzednia edycja wydarzenia odbyła się w 2018 r. Wówczas w targach wzięło udział 3000 wystawców z 61 krajów, a w samym wydarzeniu uczestniczyło ponad 150 000 gości. Targi InnoTrans są organizowane przez Messe Berlin.

Dodaj komentarz