Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP S.A. szuka najemców lokali na dworcu w Skarżysku-Kamiennej

PKP S.A. wystawiły na wynajem 28 lokali na terenie dworca kolejowego w Skarżysku-Kamiennej dla przedsiębiorców chcących prowadzić działalność gospodarczą. Remont obiektu zakończyć się ma jeszcze w marcu.

Fot. Ł. Brylowski / archiwum PKP PLK

Plany inwestycyjne znane już były w 2016 r. Remont zakończyć się miał dwa lata później, jednak z uwagi na zwiększenie zakresu prac, ich zakończenie datowane jest na marzec 2021 r. Zmiany zajdą na 3300 metrach kwadratowych.

Jak wyjaśnia Bartłomiej Sarna z Wydziału Komunikacji PKP S.A., cytowany przez portal echodnia.eu, zmiany terminu zakończenia inwestycji wynikają ze zwiększenia zakresu prac, które były konieczne do wykonania. Takie sytuacje mają dość często miejsce w przypadku obiektów historycznych, gdzie na etapie budowy, w związku ze stanem faktycznym budynku, konieczne jest przeprojektowanie niektórych rozwiązań zawartych w pierwotnej dokumentacji projektowej.

Co znajdzie się w budynku? Przede wszystkim kasy biletowe, biura, a także lokale handlowe i gastronomiczne. Właściciel szuka najemców dla 28 lokali w stanie deweloperskim– zarówno biurowych, jak i handlowo-usługowych – od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Cena za metr to ok. 20 zł/mies. Do wynajęcia są też niewielkie powierzchnie do ustawienia automatów z napojami czy słodyczami.

Wynajmem zajmuje się Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Krakowie. Zainteresowani mogą pytać o szczegóły pod numerem telefonu 603 991 172.

Dodaj komentarz