Pasażer

PKP SKM w Trójmieście zmienia częstotliwość kursów

Fot. RUNAWAYTRAIN / CC

Pociągi PKP SKM od 19 marca zmieniają częstotliwość kursowania. Nowy rozkład jazdy związany jest z aktualną sytuacją dot. zagrożenia koronawirusem. Co się zmieni?

Zgodnie z decyzją zarządu PKP SKM, pociągi kursować będą z częstotliwością co 15 minut. Ograniczone zostaną też kursy nocne i kursy pociągów na linii PKM. Tymczasowe zmiany obowiązywać będą do 27 marca.

Korekta rozkładu jazdy dotyczy odcinka z Gdańska – Śródmieście do stacji Gdynia – Chylonia. Zmiany obowiązywać będą od poniedziałku do piątku. Nie dotyczą weekendów oraz trasy ze stacji Gdynia – Chylonia do Wejherowa.

Na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, pasażerowie, którzy nabyli wcześniej bilety okresowe na przejazdy pociągami SKM oraz POLREGIO, mogą je zwrócić. Otrzymają zwrot w wysokości 100 proc. wartości biletu. Ta zasada dotyczy jednak biletów okresowych, które zostały kupione nie później niż 13 marca 2020 r.

Do 27 marca ograniczone lub zawieszone będą połączenia autobusowe. W najbliższych dniach na trasę nie wyjadą autobusy na linii Dziemiany Kaszubskie – Chojnice oraz autobusy kolejowej komunikacji uzupełniającej – WładysławowoReda.

Szczegółowy rozkład jazdy będzie wkrótce dostępny na stronie SKM i Polregio oraz na przystankach i w aplikacji „SKM KomPas”.

Dodaj komentarz