Wydarzenia

Plastwil De Bonte Partnerem Infrastrukturalnym Nevomo

Firma Nevomo podpisała umowę z Plastwil i Plastwil de Bonte, firmami specjalizującymi się odpowiednio w produkcji najwyższej jakości systemów przytwierdzenia szyn do podkładów, a także wytwarzaniu podkładów strunobetonowych. Podkłady i mocowania dostarczone przez obie firmy zostaną przeznaczone do budowy pełnoskalowego toru testowego technologii magrail. Dzięki tej współpracy Nevomo wybuduje tor o długości 750 metrów. który będzie najdłuższym torem do testów pasywnej lewitacji magnetycznej w Europie.

Belgijska firma De Bonte ma 30 lat doświadczenia w produkcji podkładów strunobetonowych, z kolei Plastwil od ponad 35 lat jest wiodącym producentem systemów przytwierdzenia szyn do podkładów. Zarówno podkłady strunobetonowe jak i systemy mocowań staną się częścią pełnoskalowego toru testowego technologii magrail czyli kolei dużych prędkości nowej generacji, której pojazdy będą rozpędzać się do prędkości 550 km/h. Tor powstanie na terenie gminy Nowa Sarzyna w woj. podkarpackim. Budowa rozpocznie się już w drugiej połowie tego roku.

W ramach porozumienia Plastwil De Bonte zostało Partnerem Infrastrukturalnym Nevomo i dołączyło do grona innych firm, które obecnie wspierają rozwój kolei magnetycznej obejmujących m.in.: IDOM, CIECH Sarzyna, Transfer Multisort Elektronik czy Instytut Kolejnictwa.

– Wsparcie ze strony firmy Plastwil, która posiada bardzo bogate i międzynarodowe doświadczenie jako wiodący producent elementów technologii szynowych jest dla nas bardzo istotne. Dzięki temu możliwe będą kolejne kroki w kierunku pełnoskalowych testów technologii magrail – mówi Łukasz Mielczarek, współzałożyciel i dyrektor ds. infrastruktury w Nevomo.

 

O współpracy mówiła także prezes firmy Plastwil.

– Jako firma zorientowana na innowacje, czerpiemy z naszego wieloletniego doświadczenia w produkcji elementów infrastruktury kolejowej i już dziś myślimy o tym, co będzie potrzebne do rozwoju kolei w perspektywie nadchodzących dekad. Współpraca z Nevomo doskonale wpisuje się w naszą wizję przyszłości, w której kreujemy rozwiązania dla kolei za 20, 30, czy nawet 50 lat. Jestem przekonana, że w kontekście konieczności ograniczania wpływu człowieka na środowisko, kolej będzie coraz bardziej preferowanym typem transportu, a rozwój takich technologii, jak hyperloop coraz bardziej przybliża nas to jej ponownego rozkwitu – mówi Izabella Wałkowska, prezes firmy Plastwil.

Dodaj komentarz