Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Po 13 latach wrócą połączenia między woj. świętokrzyskim a łódzkim

W lipcu rozpoczną się prace modernizacyjne na trasie Skarżysko-KamiennaTomaszów Mazowiecki. PKP PLK na przygotowanie stacji i przystanków do obsługi pasażerskiej wydadzą ok. 25 mln zł. W grudniu, po 13 latach podróżni skorzystają z połączeń między województwami świętokrzyskim i łódzkim.

Fot. L. Bryłowski / PKP PLK

Nowe perony pojawią się na stacjach i przystankach: Skarżysko Milica, Bliżyn, Stąporków, Końskie. Wykonawca prac przygotuje bezpieczne dojścia w poziomie szyn, dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Perony zostaną oświetlone, wyposażone we wiaty oraz ławki. Ponadto na terenie obiektu staną stojaki na rowery.

Na przystankach Brzask, Gilów, Sołtyków, Wólka Plebańska, Czarniecka Góra, Kornica, Ruda Białaczowska, Petrykozy, Sitowa, Opoczno, Słomianka, Szadkowice, Bratków, Jeleń ustawione zostaną wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Aby podróżni mogli bezpiecznie wsiadać do pociągów, przygotowane będzie oświetlenie oraz poprawiona nawierzchnia peronów.

Zadanie obejmuje punktową naprawę torów i wymianę 2 rozjazdów. Poprawiona zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Bliżynie i Końskich. Obecnie na trasie Skarżysko-KamiennaTomaszów Mazowiecki prowadzony jest ruch towarowy.

Prace przewidziano w ramach zadania „Rewitalizacja peronów na linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska – Dębica, odc. Tomaszów MazowieckiSkarżysko-Kamienna (różne lokalizacje)”, projekt „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Wykonawcą jest PNUIK Kraków. Wartości umowy ze środków budżetowych to 24,6 mln zł.

Dodaj komentarz