Inwestycje Raport z Polski

Po 20 latach ponownie skorzystamy z przystanku Łódź Andrzejów Szosa

W marcu PKP Polskie Linie Kolejowe oddadzą do użytku przystanek Łódź Andrzejów Szosa na linii Łódź Widzew – Łódź Olechów. Wiosną spółka udostępni kolejne: Łódź Warszawska, Radogoszcz Wschód oraz Retkinia. Koszt prac to ponad 51 mln zł.

Fot. PKP PLK

Przystanek Łódź Andrzejów Szosa powróci do użytku po dwóch dekadach. Wykonawca odnowi perony, ułoży nową nawierzchnię i wybuduje dogodne dojścia dostosowane m.in. do osób niepełnosprawnych.

Do marca dla podróżnych będą przygotowane wiaty, ławki, jasne oświetlenie, a także czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy Bezpieczeństwo zapewni wyremontowane wygrodzenie. Prace rozpoczęły się na przełomie listopada i grudnia br. Zadanie o wartości ok. 250 tys. zł jest finansowane ze środków PLK.

PLK konsekwentnie zwiększają dostępność do podróży koleją w aglomeracji łódzkiej. Od grudnia podróżni i mieszkańcy na trasie Łódź Widzew – Zgierz korzystają z nowego przejścia podziemnego i windy na przystanku Łódź Stoki. Jest dodatkowe dojście do peronu na przystanku Łódź Arturówek. W Łodzi Marysinie od sierpnia pasażerowie korzystają z drugiego peronu z pochylnią dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Mijanka zwiększyła przepustowość jednotorowej linii kolejowej Łódź Widzew – Zgierz.

Z projektu RPO woj. łódzkiego o wartości 49,3 mln zł PLK wybudowały 3 nowe przystanki: Łódź Warszawska i Łódź Radogoszcz Wschód na linii Łódź Widzew – Zgierz oraz Łódź Retkinia na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Lublinek. Są nowe perony, wiaty i ławki, oświetlenie. Zamontowano czytelne oznakowanie, oraz infokioski i wyświetlacze systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. W marcu przystanki zostaną oddane do użytku.