global Wydarzenia

Po groźnym incydencie UZ sprawdzają podwieszane elementy dworców

Ukrzaliznytsia zleciła dodatkowe kontrole wszystkich podwieszanych urządzeń znajdujących się na dworcach kolejowych. To efekt niedawnego incydentu – w trakcie prac związanych z wymianą oświetlenia na ziemię spadł jeden z nich. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Po groźnym incydencie UZ sprawdzają podwieszane elementy dworców
Fot. Ukrzaliznytsia

Do zdarzenia doszło 28 stycznia na Dworcu Centralnym w Dnieprze. W trakcie podnoszenia żyrandola, po wyczyszczeniu wkładów, pękł kabel zaś konstrukcja runęła na podłogę. Prace prowadzone były z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Teren prac był ogrodzony, żadna z osób pracujących ani pasażerów nie została ranna.

W związku z incydentem Ukrzaliznytsia rozpoczęła dodatkową, nieplanowaną kontrolę wszystkich podwieszonych urządzeń.

– Zapewniamy wszystkich pasażerów, że przestrzegamy protokołów bezpieczeństwa – podkreśla  Ołeksandr Percowski, szef działu pasażerskiego Ukrzaliznytsia. – Na bieżąco sprawdzamy sprawność sprzętów na terenie dworców. W szczególności zwracamy uwagę na windy i ruchome schody.

 

Infrastruktura kolejowa, w tym dworce, od lat wymagają remontów i wymiany zużytych sprzętów. Dopiero w roku 2022, po zatwierdzeniu programu modernizacyjnego UZ, przyjęto plan zmian – modernizacji infrastruktury. Przewiduje on poprawę wyposażenia mobilnego i stacyjnego do 2024 r.

Unijny pociąg z forsą dojechał do Polski

Dodaj komentarz