Raport z Polski Wydarzenia

Pobił ochroniarza dworca w Kutnie. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze SOK

Podszedł do ochroniarza dworca kolejowego, wyciągnął z jego kamizelki pałkę taktyczną i trzykrotnie uderzył go w głowę. Napastnika ujęli Strażnicy Ochrony Kolei, poszkodowany ochroniarz trafił do szpitala.

Funkcjonariusze SOK zatrzymali na dworcu w Kutnie agresywnego mężczyznę (fot. SOK)
Funkcjonariusze SOK zatrzymali na dworcu w Kutnie agresywnego mężczyznę (fot. SOK)

Zdarzenie miało miejsce przed dworcem kolejowym w Kutnie we wtorek 28 marca. Na terenie obiektu znajdował się nietrzeźwy mężczyzna, który się awanturował. Jego zachowanie przykuło uwagę ochroniarza. W trakcie interwencji agresor zabrał ochroniarzowi taktyczną pałkę typu „tonfę”  i trzykrotnie uderzył mężczyznę w głowę. Całą sytuację zauważył przechodzący przez dworzec 21-letni podróżny.

– W skutek napaści pracownik ochrony doznał urazu głowy, czego dowodem były widoczne obrażenia m.in. krwawienie w wyniku przerwania ciągłości skóry i silny ból głowy – relacjonują funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. – Po udzieleniu wykwalifikowanej pomocy medycznej przez ratowników, okazało się, że wymaga dalszej hospitalizacji. Poszkodowany został więc przetransportowany do kutnowskiego szpitala samorządowego.

 

Ujętego napastnika patrol SOK przekazał funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Dodaj komentarz