global Wydarzenia

Pociąg Amtrak zderzył się z ciężarówką. Są ofiary [ZDJĘCIA + FILM]

Co najmniej trzy osoby nie żyją po zderzeniu pociągu z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowym w amerykańskim stanie Missouri. Po wypadku pociąg Amtrak się wykoleił. O zdarzeniu informuje Agencja AP.

Pociąg Amtrak wykoleił się po zderzeniu z ciężarówką (fot. Dax McDonald / https://twitter.com/cloudmarooned)
Pociąg Amtrak wykoleił się po zderzeniu z ciężarówką (fot. Dax McDonald / https://twitter.com/cloudmarooned)

Do zderzenia pociągi Amtrak z ciężarówką doszło w pobliżu Mendon, w poniedziałek, przed godziną 14.00 czasu lokalnego (godz. 20.40 czasu polskiego). Skład z ok. 243 pasażerami na pokładzie i 12 członkami załogi uderzył w auto ciężarowe, które wjechało na przejazd kolejowy.

Pociąg Amtrak relacji Los AngelesChicago po zderzeniu wykoleił się. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły trzy osoby – kierowca ciężarówki oraz dwóch pasażerów pociągu. Na chwilę obecną nie wiadomo, ile osób zostało rannych.. Do szpitali trafiło co najmniej 40 pasażerów, choć służby mówią o liczbie znacznie większej.

To kolejny w ostatnich dniach tak poważny wypadek pociągów spółki Amtrak. W niedzielę, w hrabstwie Contra Costa, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód wjechał pod pociąg. Na pokładzie składu znajdowało się wówczas 85 pasażerów. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby podróżujące samochodem. Trzy trafiły do szpitala – niestety, tam zmarła jeszcze jedna osoba.

Dodaj komentarz