Raport z Polski Wydarzenia

Pociąg Kolei Małopolskich wjechał w naczepę wypełnioną rzepakiem [FILM]

Pociąg Kolei Małopolskich relacji Kraków – Sędziszów wjechał w naczepę samochodu ciężarowego wiozącą rzepak. Dlaczego ciężarówka nie zjechała z przejazdu? To wyjaśni policyjne śledztwo i Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Fot. screen z filmu
Fot. screen z filmu

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przesławicach, w powiecie Miechowskim. Na filmie, zarejestrowanym przez jednego z kierowców, widać pojazd ciężarowy, którego naczepa stoi na torach. W tle zobaczyć można innego kierowcę, który biegnie do auta stojącego przed przejazdem.

Dosłownie sekundy później w naczepę ciężarówki wypełnioną rzepakiem uderza skład Kolei Małopolskich relacji KrakówSędziszów.

Można tu mówić o ogromnym szczęściu – nikt w zdarzeniu nie zginął. Nie wiadomo na tę chwilę, czy ktoś został ranny.

Ruch na jednym torze linii kolejowej KrakówSędziszów był wstrzymany.

AKTUALIZACJA:

Na pokładzie pociągu w momencie wypadku przebywało około 80 osób. Maszynista i pozostali pracownicy drużyny pociągowej podjęli natychmiastowe działania. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Przewoźnik przesadził podróżnych do pociągu Intercity relacji KrakówOlsztyn i dowiózł do stacji Miechów. Tam pasażerowie przesiedli się do podstawionego składu Kolei Małopolskich i kontynuowali podróż.

W związku z wypadkiem na trasie Kraków Główny – Sędziszów wystąpiły opóźnienia pociągów od 15 do 20 minut.

Dodaj komentarz