Tabor

Pociąg PESY dla Afryki gotowy! Niebawem popłynie do Ghany [ZDJĘCIA]

PESA Bydgoszcz wyprodukowała już pierwszy spalinowy zespół trakcyjny, który niebawem zostanie dostarczony do klienta z Ghany.

Fot. Michał Bis

W 2022 roku Pesa Bydgoszcz podpisała umowę z kolejowym operatorem z Ghany na dostawę dwóch spalinowych zespołów trakcyjnych wraz z opcją na dokupienie kolejnych 10 składów. Jak informował we wrześniu 2022 roku Wiceprezes Pesy Maciej Maciejewski, pierwszym pojazdem, który miał trafić do Afryki miał być Link, kolejne natomiast jednostki miały pochodzić z rodziny pojazdów Regio160.

Kolej w Ghanie odradza się. Dostarczymy do tego kraju pociągi oparte o rodziny pojazdów Link i REGIO160. To zapewni nam ciągłość produkcji, przy realizacji kontraktu dla Kolei Czeskich – mówił we wrześniu 2022 roku Wiceprezes PESY Maciej Maciejewski.

Pojazd z rodziny Regio160 jest już gotowy i jak dowiedział się ‘Raport Kolejowy’, niebawem zakończą się jego testy, by w najbliższym czasie móc zostać przetransportowane do portu, by popłynąć do klienta z Afryki.

Przypomnijmy, że Ghana to pierwsze afrykańskie państwo, które zakontraktowało pociągi w Pesie. Jak wskazywał przedstawiciel Pesy, to ghański przewoźnik skierował się do Pesy o możliwość dostarczenia pociągów. Afryka to kolejny kierunek znajdujący się w kręgu zainteresowania ekspansji Pesy na zagraniczne rynki.

Fot. Michał Bis
Fot. Michał Bis
Fot. Michał Bis
Fot. Michał Bis

Dodaj komentarz