Polregio Raport z Polski Wydarzenia

Pociąg POLREGIO najechał na ułożone na torach kamienie

Krakowscy Strażnicy Ochrony Kolei zatrzymali nastolatków, którzy układali na torach kamienie. Do zdarzenia doszło we wtorek 6 lipca na linii Tunel – Raciborowice.

Fot. SOK

Do Komendy Regionalnej SOK w Krakowie dotarła informacja, że pociąg POLREGIO relacji Kraków Główny – Sędziszów najechał na przeszkody z kamieni ułożone na główkach szyn. Incydent miał miejsce w okolicy przystanku osobowego Baranówka.

Tłuczeń został ułożony przez osoby postronne, które na widok nadjeżdżającego pociągu oddaliły się z rejonu zdarzenia. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej w Krakowie.

– Na przystanku Baranówka Funkcjonariusze SOK zauważyli cztery osoby, jak się później okazało wszystkie nieletnie, siedzące na skraju peronu – relacjonują mundurowi. – W rozmowie z mechanikiem pociągu ustalono, że wygląd dwóch młodych osób odpowiada rysopisowi sprawców ułożenia przeszkody na torach. W trakcie podjętych czynności nieletni w wieku od 14 do 16 lat przyznali się do ułożenia kamieni na główkach szyn.

 

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Słomnikach, którym przekazano wszystkie ujęte osoby celem dalszego postępowania.

Dodaj komentarz