global Wydarzenia

Pociąg regionalny wjechał w przyczepę kempingową. Doszło do wybuchu

Samochód z przyczepią kempingową utknął na przejeździe kolejowym na linii Arnsberg – Neheim. Nadjeżdżający pociąg nie zdążył wyhamować i uderzył w pojazd. W następstwie zdarzeń doszło do wybuchu butli z gazem, znajdujących się w przyczepie.

Przyczepa kempingowa, na której  pokładzie znajdowały się butle z gazem, utknęła na torach. W pojazd wjechał pociąg regionalny (fot. Patrick Kulhei / Facebook)
Przyczepa kempingowa, na której pokładzie znajdowały się butle z gazem, utknęła na torach. W pojazd wjechał pociąg regionalny (fot. Patrick Kulhei / Facebook)

Do zdarzenia doszło w środę 8 maja na przejeździe kolejowym w Arnsberg. Jak informuje lokalna policja, przyczepa kempingowa zablokowała tory. Maszynista pociągu regionalnego nie zdążył wyhamować pojazdu i uniknąć zderzenia.

W momencie wypadku na pokładzie pociągu znajdowały się 24 osoby. Jedna z nich została ranna. Samochodem z przyczepą kempingową podróżowały dwie osoby, nie odniosły na szczęście żadnych obrażeń.

W następstwie zdarzeń doszło do wybuchu butli z gazem, znajdujących się w przyczepie. Ta została całkowicie zniszczona. Uszkodzony w wyniku zderzenia oraz pożary jest także pociąg.

Straty po wypadku wciąż są szacowane.

Dodaj komentarz