global Wydarzenia

Pociąg w barwach tęczy i z załogą LGBTQ+ wyruszył na brytyjskie tory

Avanti West Coast uruchamia w Wielkiej Brytanii pociąg w barwach tęczy. Jak informują przedstawiciele Grupy, załoga w pojeździe składać się będzie z osób LGBTQ+. Pierwszy oficjalny przejazd odbędzie się dziś – we wtorek 25 sierpnia.

Fot. za news.railcam.uk

Avanti West Coast planowało w tym roku wesprzeć lokalne wydarzenia związane z Paradą Równości. Te odwołane zostały z uwagi na pandemię koronawirusa. Operator kolei międzymiastowej postanowił pokazać swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+, nadając jednemu ze swoich pociągów barwy odpowiadające fladze mniejszości seksualnej.

Operator, podkreślając swoje zaangażowanie w promowanie różnorodności i integracji, umieścił wśród kolorów tęczy także barwę czarną, brązową, jasnoniebieską, różową i białą, nawiązujące do osób transpłciowych, o innej karnacji oraz do osób zarażonych wirusem HIV/AIDS.

Pociąg z flagą składa się z 11 wagonów o łącznej długości 265 metrów. Ze stacji w Euston wyruszy w obecności personelu Avanti West Coast i członków społeczności LGBTQ+. Swoją podróż zakończy na stacji Menchester Piccadilly.

Organizator przejazdu podkreśla, że kluczową rolą integracji i tolerancji jest edukacja. Pociąg wypełniony zostanie więc materiałami przybliżającymi sprawy osób LGBTQ+.

Ponieważ barwy staną się stałą częścią floty Avanti West Coast, społeczność LGBTQ + będzie miała również możliwość nadania nazwy pociągowi. We wtorek rozpocznie się konkurs, w którym można przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej. Zwycięską nazwę poznamy w październiku.

– W naszej inicjatywie chodzi o akceptację tego, kim jesteśmy i reprezentowanie społeczności LGBTQ+, którą obsługujemy w naszej sieci – powiedział kierownik pociągu Paul Austin. – Bycie częścią pierwszej brytyjskiej ekipy LGBTQ + jest oznaką kroków, jakie podejmujemy w kierunku bardziej zróżnicowanego i równego społeczeństwa i jestem bardzo dumny z tego, że biorę w tym wydarzeniu udział.

 

O różnorodności i integracji ludzi na całej linii West Coast Main Line mówiła dyrektor wykonawczy Avanti West Coast ds. Handlowych, Sarah Copley.

– Cieszę się, że mogę uruchomić nasz nowy pociąg Avanti West Coast Pride, który reprezentuje wszystkich członków społeczności LGBTQ +. Jest to symbol naszego zaangażowania w różnorodność i integrację społeczeństwa. Bądźmy dumni przez 365 dni w roku, nie tylko dzisiaj – podkreślała. – Ja jestem dumna, że stałam się częścią firmy, w której pracownicy reprezentują społeczności, którym służymy. Zawsze słuchamy ich oraz naszych klientów, by upewnić się, że nasza strategia różnorodności i integracji jest odpowiednio prowadzona. Nowe barwy pociągu są mocnym przykładem chęci podtrzymywania tych rozmów.

 

Źródło: news.railcam.uk

Reklama