global Wydarzenia

Pociąg wjechał w autobus. Tragedia w Niemczech [FILM]

Kilka osób zostało rannych po zderzeniu pociągu osobowego z autobusem. Skład się wykoleił, a bus doszczętnie spłonął. Kierowca w chwili zderzenia wypadł przez przednią szybę.

Autobus doszczętnie spłonął. Pociąg się wykoleił. (fot. www.swr.de)
Autobus doszczętnie spłonął. Pociąg się wykoleił. (fot. www.swr.de)

Do wypadku doszło 24 maja, na jednotorowej linii kolejowej pod Blaustein k. Ulm w Niemczech.

Kilka minut przed tragedią, na pobliskiej drodze doszło do kolizji z udziałem motocyklisty. W związku z tym wystąpiły utrudnienia w ruchu, a samochody stanęły w korku. Zator utworzył się aż do przejazdu kolejowego.

Kolejnym pojazdem był autobus. Kierowca, mimo braku miejsca do zjazdu za przejazdem, wjechał tory. W tym samym momencie rozpoczął się proces zamykania rogatek. Z oddali zbliżał się pociąg.

Maszynista składu, który zbliżał się do przejazdu kolejowego, nie był w stanie wyhamować pociągu. Lokomotywa uderzyła w sam środek autobusu. W wyniku zderzenia kierowca busa wypadł przez przednią szybę. Poważnie ranny został również maszynista i kilkoro z 74 pasażerów będących na pokładzie.

Po wypadku pociąg się wykoleił i zatrzymał ok. 100 metrów za przejazdem kolejowym.

Autobus doszczętnie spłonął.

Jednotorowa linia kolejowa została zamknięta. Przyczyny, a także okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalnie powołana komisja.

To nie jedyny w ostatnim czasie incydent na przejeździe kolejowym w udziałem autobusu.

Kierowca autobusu wiozącego dzieci zignorował opuszczone rogatki i czerwone światło i postanowił pokonać przejazd kolejowy. Niebezpieczne zdarzenie nagrał jeden z kierowców i udostępnił film w sieci. Sprawą zajęła się już policja.

Ominął zamknięte rogatki i wjechał na tory. W autobusie były dzieci [FILM]

Dodaj komentarz