global

Pociągi z Majorki trafią do Kenii

Za dwa miesiące do stolicy Kenii przyjechać mają pierwsze z 11 pociągów, eksploatowanych dotychczas na Majorce. Umowę ws. importu pojazdów podpisali przedstawiciele kenijskich oraz hiszpańskich kolei.

– Pociągi, które zakupiły Koleje Kenijskie do tej pory były eksploatowane na Majorce – mówił Charles Hinga, główny sekretarz ds. Mieszkalnictwa i Rozwoju Obszarów Miejskich w Kenii. – Po przeprowadzonej na hiszpańskiej wyspie modernizacji, pociągi napędzane olejem napędowym zastąpione zostaną pojazdami elektrycznymi. Te pierwsze zaś trafią do Nairobi, stolicy afrykańskiego państwa.

 

Pierwsze pięć, z jedenastu zamówionych pociągów, trafią do stolicy za dwa miesiące. Pojazdy docelowo eksploatowane będą na trasach: Nairobi-Embakasi, Nairobi-Ruiru, Nairobi-Kikuyu, Nairobi-Syokimau, a także Nairobi-Athi.

Każdy z zamówionych pojazdów będzie mógł pomieścić 800 osób.

– Dokonaliśmy dużego przełomu w transporcie publicznym w Nairobi – zaznaczyli na Twitterze przedstawiciele MD Kenya Railways. – Umowę na sprowadzenie długo oczekiwanych 11 pociągów podpisaliśmy na Majorce. Podróż do Nairobi właśnie się rozpoczęła.

 

Jak podkreślili przedstawiciele kenijskiego przewoźnika, używane pociągi są w zadowalającym stanie. Koszt zakupu dwóch takich pojazdów równa się cenie jednego nowego pociągu.

Koszt zakupu to ok. 1 mld szylingów kenijskich (ponad 36,9 mln zł).

 

Źródło: www.businessdailyafrica.com