Pasażer

Pociągiem dojedziemy z Kielc do Buska-Zdroju

Od soboty 27 czerwca turyści oraz mieszkańcy regionu dojadą pociągiem z Kielc do Buska-Zdroju. Zgodnie z rozkładem jazdy, pociągi zatrzymywać się będą dodatkowo na przystanku Brzeziny. Kursy do uzdrowiska realizowane będą codziennie, również po wakacjach.

Fot. PKP PLK

Aby zwiększyć komfort podróży, PKP PLK przygotowały dodatkowy przystanek w Brzezinach. Na dwóch peronach ułożona została nowa nawierzchnia. Dla podróżnych zamontowano wiaty i ławki, tablice z informacjami oraz nowe oświetlenie. Dla cyklistów są stojaki rowerowe.

Na trasie KielceBusko-Zdrój codziennie będą dwie pary pociągów. Jednym połączeniem będzie bezpośredni skład KatowiceKielceBusko-Zdrój. Pociągi zatrzymają się na przystankach: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny, Brzeziny i Kije.

Wracają wakacyjne weekendowe połączenia Kielce – SandomierzPodróż można zaplanować na portalpasazera.pl. Szczegółowe informacje przekazuje przewoźnik polregio.pl.

W tym roku na odcinku Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój planowany jest remont dwóch wiaduktów. Zwiększy to sprawność przejazdu pociągów pasażerskich i towarowych. Wartość wszystkich prac ze środków PLK to ponad 13 mln zł. W ubiegłym roku na linii KielceBusko-Zdrój PLK wyremontowały przystanek Kije, a wcześniej peron na stacji w Busku-Zdroju. Uzupełniono też sieć trakcyjną.

Od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Na czas wakacji będą również pociągi nad morze Koszalin – Mielno Koszalińskie. Na Lubelszczyźnie pociągi pojadą na trasach Chełm – Włodawa oraz Rejowiec – Hrebenne. Na Podlasiu już kursują sezonowe składy z Białegostoku do Walił.

Dodaj komentarz