Polregio

Pociągiem na Słowację. Skorzystaj z dodatkowych połączeń do Popradu

Fot. Andrzej Błaszczak / CC

Za nami półmetek zimowych ferii. Na czas przerwy międzysemestralnej Koleje Małopolskie oraz Polregio uruchomili dodatkowe połączenia do słowackiego Popradu. Bez większych przeszkód dojedziemy także z Krakowa do Zakopanego.

Od 20 grudnia do 23 lutego w całości dla ruchu otwarta jest linia kolejowa ze stolicy Małopolski do Zakopanego. Podhalańska Kolej Regionalna na okres wzmożonego najazdu turystów przygotowała komfortowe połączenia w relacji ZakopaneNowy TargZakopane (łącznie 18 relacji) oraz ZakopaneChabówkaZakopane (8 relacji).

Z Krakowa do Zakopanego przewoźnik Polregio zapewnia 7 codziennych pociągów. Z uwagi na utrudnienia w ruchu na odcinku KrakówSkawina, część kursów od Krakowa Płaszowa do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony realizowanych jest przy pomocy komunikacji zastępczej.

Polregio uruchamia jeden pociąg z Krakowa Głównego do Zakopanego odjeżdżający o godzinie 7:20 oraz dwa autobusy zastępcze z Krakowa Płaszowa o 11:49 i 17:40. Z Zakopanego spółka uruchamia 4 pociągi do Krakowa odjeżdżające o godzinie: 5:07, 8:56, 15:24 i 16:52.

Jeszcze do 9 lutego w każdy weekend kursuje przyspieszony pociąg „Luxtorpeda” Kolei Małopolskich. Z Krakowa do Zakopanego jedzie ok. 3 godz. i 20 minut.

Również Koleje Śląskie mają swój udział w obsłudze linii do Zakopanego. Do 23 lutego w weekendy Spółka uruchamia pociąg przyspieszony „Ornak” łączący Katowice z Zakopanem przez Żywiec.

Turyści wypoczywający w Tatrach mogą skorzystać także z kolejowego połączenia z Nowego Sącza do Piwnicznej i Muszyny. Pomiędzy Nowym Sączem a Piwniczną rozkład przewiduje 17 par pociągów, a pomiędzy Piwniczną a Muszyną 7 par.

Z Krakowa do Krynicy kursują obecnie 3 pary codziennych pociągów, z których większość na odcinku do Nowego Sącza kursuje jako przyspieszone. Z Krakowa wyruszają o godzinie: 5:45, 7:50 i 16:57 a z Krynicy o 4:54, 13:52 i 17:26.

Dzięki współpracy Kolei Małopolskich i słowackich ZSSK, realizowane są transgraniczne kursy do Popradu. Te odbywają się w każdy weekend do 23 lutego.

Na stacji Muszyna są one skomunikowane z pociągami Polregio „Jaworzyna” relacji Kraków – Krynica – Kraków, co umożliwia realizację jednodniowych wyjazdów z Krakowa do Popradu i z powrotem.

Dodaj komentarz