Polregio

Pociągiem na Słowację. Skorzystaj z dodatkowych połączeń do Popradu

Fot. Andrzej Błaszczak / CC

Za nami półmetek zimowych ferii. Na czas przerwy międzysemestralnej Koleje Małopolskie oraz Polregio uruchomili dodatkowe połączenia do słowackiego Popradu. Bez większych przeszkód dojedziemy także z Krakowa do Zakopanego.

Od 20 grudnia do 23 lutego w całości dla ruchu otwarta jest linia kolejowa ze stolicy Małopolski do Zakopanego. Podhalańska Kolej Regionalna na okres wzmożonego najazdu turystów przygotowała komfortowe połączenia w relacji Zakopane – Nowy Targ – Zakopane (łącznie 18 relacji) oraz ZakopaneChabówkaZakopane (8 relacji).

Z Krakowa do Zakopanego przewoźnik Polregio zapewnia 7 codziennych pociągów. Z uwagi na utrudnienia w ruchu na odcinku KrakówSkawina, część kursów od Krakowa Płaszowa do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony realizowanych jest przy pomocy komunikacji zastępczej.

Polregio uruchamia jeden pociąg z Krakowa Głównego do Zakopanego odjeżdżający o godzinie 7:20 oraz dwa autobusy zastępcze z Krakowa Płaszowa o 11:49 i 17:40. Z Zakopanego spółka uruchamia 4 pociągi do Krakowa odjeżdżające o godzinie: 5:07, 8:56, 15:24 i 16:52.

Jeszcze do 9 lutego w każdy weekend kursuje przyspieszony pociągLuxtorpeda” Kolei Małopolskich. Z Krakowa do Zakopanego jedzie ok. 3 godz. i 20 minut.

Również Koleje Śląskie mają swój udział w obsłudze linii do Zakopanego. Do 23 lutego w weekendy spółka uruchamia pociąg przyspieszony „Ornak” łączący Katowice z Zakopanem przez Żywiec.